Субота, 25.05.2019, 02:15 | Вітаю Вас Гість

Учнівська рада>Центр права і порядку>Інститут уповноваженого з прав дитини

Наша історія

Ще в 2010-2011 навчальному році, виходячи з досвіду європейських держав в справах дотримання прав людини та прав дитини Учнівською Радою ліцею було прийнято обґрунтоване рішення, що відтепер права наших школярів повинні захищати однолітки — дитячий омбудсмен (дитячий уповноважений з прав дитини).

Особливу увагу учні НВО-ліцею НІТ, приділяють справам вивченню  прав людини, акцентуючи свою увагу на Конвенцію ООН про права дитини, Конвенцію Ради Європи про захист прав людини й основних свобод (Рим, 4 листопада 1950р.), Конституцію України, тобто  «вчимося жити разом»:

І. Обговорено питання актуальності введення в ліцеї інституту дитячого омбудсмена або уповноваженого з питань захисту прав дитини. Затверджено загальне положення, яке визначає цілі, компетенцію та основні форми діяльності Уповноваженого з захисту прав дитини.

ІІ. Проведені вибори Уповноваженого з прав дитини. Уповноваженим стала Луїза  Бекетова.

На загальношкільних зборах Луїза Бекетова – Уповноважена з прав дитини принесла присягу: «Я присягаюся захищати права і гідність учнів, їх батьків (законних представників) і педагогічних працівників, виконувати свої обов'язки сумлінно, бути неупередженою і керуватися міжнародними актами з прав людини, прав дитини, Конституцією України, Законом України «Про освіту», Правилами шкільного життя і голосом совісті».

27 травня 2011 року на урочистій лінійці директор НВО-ліцею НІТ Сбоєва Людмила Іванівна та співробітник представництва уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Костянтин Пільонов вручив Луїзі Бекетовій посвідчення Уповноваженого з прав дитини.

Діти – це молоді громадяни і як носії прав, повинні бути компетентними з багатьох питань, що стосуються їх життя.

В травні 2011 року в інформаційній агенції «ВРЕМЯ» на прес-конференції з питань захисту прав дитини Світлана Корнілова, співробітник представництва уповноваженого ВР України з прав людини сказала, що ефективніше вирішувати критичні ситуації, в які попадають діти, можливо, вдасться за допомогою представників від самих дітей.

А учениця НВО ліцей НІТ  м.Дніпрожзержинська – перша на Дніпропетровщині дитяча уповноважена з прав дитини Луїза Бекетова розповіла, що діє вона згідно положення про омбудсмена (уповноваженого), де чітко розписані її обов’язки. При розгляді скарг і юристи, і психологи, й соціальні працівники, й інспектори з охорони прав дитини, і координатор шкільного самоврядування – всі працюють однією командою для вирішення проблем, що склалися.

Координатор шкільного самоврядування Тетяна Крючкова розповіла, що Луїзу обрали не випадково – не зважаючи на свій вік вона дуже розсудлива, порядна, цілеспрямована і самостійна дівчинка. Вона краще розуміє проблеми однолітків, тому юна уповноважена стала конче потрібною й до неї звертаються діти з будь якою  проблемою – конфлікти з дітьми, з вчителями і негаразди в родині. Звертаються за допомогою й батьки і діти з різних шкіл. Луїза завжди толерантна і згідно Статті 24 ніколи без згоди заявника не розголошує інформацію, що стала їй відома в процесі з’ясування по справі.

 11 серпня 2011 року УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 811/2011 з метою:

 • забезпечення належних умов для реалізації громадянських,  економічних, соціальних та культурних прав дітей в Україні;
 • беручи до уваги необхідність особливого піклування про дитину;
 • на виконання Україною міжнародних зобов'язань у сфері прав дитини;
 • та відповідно до статті 102 Конституції України

проголошено, що додержання конституційних прав дитини забезпечується Уповноваженим Президента України з прав дитини і призначається на цю посаду  Юрій Павленко.

В Положенні про Уповноваженого Президента України з прав дитини від 11 серпня 2011 року зазначено, що одними з основних завдань Уповноваженого є:

 • здійснення заходів, спрямованих на інформування населення про права та законні інтереси дитини.

В нашому ліцеї з 2011-2012  навчального року в Центрі права і порядку шкільного самоврядування діє  інститут уповноваженого з прав дитини.

На підставі пункту 6 Положення про Інститут Уповноваженого з прав дитини НВО-ліцею НІТ  його діяльність здійснюється на громадських засадах.

До складу інституту входять: дитячий уповноважений з прав дитини, координатор випереджаючої освіти для сталого розвитку (й учнівського самоврядування), психолог, соціальний педагог, юристи, громадський інспектор з охорони прав дитини.

Прийом учасників освітнього процесу уповноваженим з прав дитини відбувався  щосереди.

Засідання погоджувальної ради інституту уповноваженого з прав дитини відбувався останній понеділок місяця.

В 2011-2012 навчальному році для лідерів Центру права і порядку шкільного самоврядування розпочала роботу «Школа прав людини та дитини», зібрані і систематизовані матеріали для її навчально-методичного забезпечення.

Проведено багато заходів: лекторій «Глобальні проблеми і права людини»; ток-шоу «Вчимося жити разом на основі рівної людської гідності»;  круглий стіл «Визнання рівних, невід’ємних прав кожної людини є основою свободи, справедливості і миру». 

В 2012-2013 навчальному році активісти Центру права і порядку працювали над реалізацією проекту «Розвиток громадянських якостей учнів в системі демократичних відносин через  засвоєння знань та формування навичок щодо  прав людини та дитини», співавтором якого є  лідер Центру права і порядку Михайло Воронко.

14 жовтня 2013 року на загальношкільній лінійці Вікторія Ухліна – щойно обрана Уповноважена з прав дитини прийняла присягу: «Я присягаюся захищати права і гідність учнів, їх батьків (законних представників) і педагогічних працівників, виконувати свої обов'язки сумлінно, бути неупередженою і керуватися міжнародними актами з прав людини, прав дитини, Конституцією України, Законом України «Про освіту», Правилами шкільного життя і голосом совісті».

В 2013-2014 н.р. основними завданнями діяльність Інституту Уповноваженого з прав дитини є:

 • надання кваліфікованої допомоги Уповноваженому в разі порушення прав дитини та при вирішені конфліктних ситуацій, які були спровоковані  не дотриманням прав людини та дитини;
 • підготовка і систематизація матеріалів для навчально-методичного забезпечення «Школи прав людини та дитини»;
 • проведення навчальних тренінгів з питань захисту прав дитини;
 • виготовлення довідників, стендів, плакатів на правову тематику;
 • проведення соціологічних досліджень;
 • проведення  консультативної роботи для учнів, батьків та працівників ліцею;
 • підготовка та систематизація відповідного матеріалу для сайту.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 66
Друзі сайту
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0